1027804

VÄGGLAMPOR, ett par, modell 7214, troligen Arnulf Bjørshol, Høvik Verk, Norge, 1950/60-tal.

Vägglampor, ett par, modell 7214, troligen arnulf bjørshol, høvik verk, norge, 1950/60-tal.

Två ljuspunkter vardera. Stomme i mässing. Vita opaka glaskupor. Märkta "H.V". Bredd 30 cm, höjd 22 cm.

Slitage. Fläckar. Nagg. Ej funktionstestade.

http://www.matslinder.no/2016/10/02/hovik-verk-produktkatalog-fra-1965/

Klubbat pris
1 200
114
119
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 maj 2018 16:01
1 200 SEK
2 maj 2018 17:34
1 100 SEK
2 maj 2018 17:33
1 000 SEK
2 maj 2018 17:33
977 SEK
2 maj 2018 17:33
927 SEK
Rekommendationer