VÄGGLAMPOR, ett par, modell 7214, troligen Arnulf Bjørshol, Høvik Verk, Norge, 1950/60-tal.

Två ljuspunkter vardera. Stomme i mässing. Vita opaka glaskupor. Märkta "H.V". Bredd 30 cm, höjd 22 cm.

Slitage. Fläckar. Nagg. Ej funktionstestade.

Klubbat pris
1 200
105
109
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 maj 2018 16:01
1 200 SEK
2 maj 2018 17:34
1 100 SEK
2 maj 2018 17:33
1 000 SEK
2 maj 2018 17:33
977 SEK
2 maj 2018 17:33
927 SEK
2 maj 2018 17:33
877 SEK
2 maj 2018 5:43
827 SEK
2 maj 2018 5:43
777 SEK
1 maj 2018 21:52
350 SEK
29 apr 2018 8:55
300 SEK