DesignNORSK DESIGN
940266

Wilhelm "Willy" Johansson

(Norge, 1921-1993)
Willy johansson, vas, glas, modell 2026 / "rakettvasen" hadeland glassverk, signerad.

WILLY JOHANSSON, vas, glas, modell 2026 / "Rakettvasen" Hadeland Glassverk, signerad.

Höjd 16 cm.

Enstaka repor.

Om Willy Johansson:
Steen, Albert. Willy Johansson og Hadeland Glassverk. Kunstindustrimuseet i Oslo. Oslo, 1984.

Klubbat pris
1 600
152
158
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
14 jan 2018 15:28
1 600 SEK
11 jan 2018 14:22
1 500 SEK
11 jan 2018 13:25
600 SEK
11 jan 2018 12:48
500 SEK
Rekommendationer