GRETE PRYTZ KITTELSEN, 4 st skålar, Cathrine-serien, Cathrineholm, 1950/60-tal.

Emaljerad metall. Med lotus-dekor av Arne Ingemann Clausen. Diameter 20,5 - 28,5 cm.

Kantskador med smärre rostangrepp och nagg.

Klubbat pris
1 700
151
159
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
9
21 jan 2018 21:32
1 700 SEK
8
21 jan 2018 21:32
1 600 SEK
9
21 jan 2018 21:30
1 500 SEK
8
21 jan 2018 21:26
1 300 SEK
20 jan 2018 18:46
1 100 SEK
19 jan 2018 8:33
1 000 SEK
18 jan 2018 21:26
850 SEK
16 jan 2018 12:09
800 SEK
14 jan 2018 7:33
550 SEK
12 jan 2018 0:35
500 SEK
11 jan 2018 17:09
350 SEK
11 jan 2018 13:25
300 SEK