TAKLAMPA, Arnulf Bjørshol, tillskriven, Høvik Verk, Norge, 1950/60-tal

Stomme av mässing. Sex armaturarmar med kupor i glas. Diameter ca 60, höjd ca 52 cm.

Anlupen. Ytslitage. Flertalet nagg. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 801
160
167
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
21 jan 2018 21:57
1 801 SEK
21 jan 2018 21:56
1 701 SEK
21 jan 2018 21:56
1 601 SEK
21 jan 2018 21:56
1 601 SEK
21 jan 2018 21:56
1 501 SEK
21 jan 2018 21:53
1 500 SEK
21 jan 2018 18:56
1 100 SEK
15 jan 2018 17:25
1 000 SEK
12 jan 2018 19:31
300 SEK