DesignNORSK DESIGN
978500

TAKLAMPA, Arnulf Bjørshol, tillskriven, Høvik Verk, Norge, 1950/60-tal

Taklampa, arnulf bjørshol, tillskriven, høvik verk, norge, 1950/60-tal.

Stomme av mässing. Sex armaturarmar med kupor i glas. Diameter ca 60, höjd ca 52 cm.

Anlupen. Ytslitage. Flertalet nagg. Ej funktionstestad.

http://www.matslinder.no/2016/10/02/hovik-verk-produktkatalog-fra-1965/

Klubbat pris
1 801
171
178
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
21 jan 2018 21:57
1 801 SEK
21 jan 2018 21:56
1 701 SEK
21 jan 2018 21:56
1 601 SEK
21 jan 2018 21:56
1 601 SEK
21 jan 2018 21:56
1 501 SEK
Rekommendationer