TAKLAMPA, Arnulf Bjørshol, tillskriven, Høvik Verk, Norge, 1950/60-tal

Stomme av mässing. Sex armaturarmar med kupor i glas. Diameter ca 60, höjd ca 52 cm.

Anlupen. Ytslitage. Flertalet nagg. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 700
150
157
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 jan 2018 21:17
1 700 SEK
21 jan 2018 21:17
1 600 SEK
21 jan 2018 21:16
1 500 SEK
21 jan 2018 21:16
1 400 SEK
21 jan 2018 21:12
1 300 SEK
12 jan 2018 19:18
1 200 SEK
11 jan 2018 14:22
1 000 SEK