ROLF RASTAD OCH ADOLF RELLING, fåtölj, "Rock n' Rest", Arnestads Bruk, Norge, 1950/60-tal.

Teak. Lösa sitt- och ryggplymåer med plyschklädsel. Sitthöjd 35 cm.

Slitage. Märken. Torkad stoppning. Viss doft.

Linder, Mats; "Møblene er fra Rastad Relling", Form Forlag, 2016, s. 66.

Modell formgiven 1957.

Klubbat pris
6 800
600
626
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
21 jan 2018 20:01
6 800 SEK
21 jan 2018 20:01
6 600 SEK
21 jan 2018 20:00
6 400 SEK
21 jan 2018 19:42
6 000 SEK
21 jan 2018 19:41
5 800 SEK
21 jan 2018 19:40
5 600 SEK
21 jan 2018 19:36
5 400 SEK
21 jan 2018 19:17
5 200 SEK
21 jan 2018 19:07
5 000 SEK
21 jan 2018 18:21
4 400 SEK
20 jan 2018 16:00
4 200 SEK
17 jan 2018 13:06
4 000 SEK
12 jan 2018 14:27
3 000 SEK
12 jan 2018 11:41
1 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14