JOHANNES RIEBER, tobaksdosa, egen verkstad, tillverkad i ca 50 exemplar mellan 1965-70.

Teak. Märkt insida lock. Höjd 11,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Mats Linder korrespondans med Johannes Rieber ca. 2008.

Mannila, Leena; "God form i Norge : Jacob-prisens vinnere 2005-1957", Messel Forlag, 2005, s. 146-149

Firmagåva for SVEB (Svein Borge), märkt undertill.

Klubbat pris
4 600
408
426
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
21 jan 2018 22:12
4 600 SEK
21 jan 2018 22:09
4 400 SEK
21 jan 2018 22:09
4 200 SEK
21 jan 2018 22:09
3 900 SEK
21 jan 2018 22:09
3 700 SEK
21 jan 2018 22:09
3 602 SEK
21 jan 2018 22:08
3 200 SEK
21 jan 2018 22:06
3 000 SEK
21 jan 2018 22:06
2 800 SEK
21 jan 2018 22:06
2 600 SEK
21 jan 2018 22:06
2 500 SEK
21 jan 2018 22:03
2 200 SEK
21 jan 2018 22:03
2 000 SEK
21 jan 2018 22:00
1 800 SEK
21 jan 2018 22:00
1 700 SEK
21 jan 2018 21:57
1 600 SEK
21 jan 2018 21:57
1 500 SEK
21 jan 2018 21:57
1 500 SEK
21 jan 2018 20:39
1 200 SEK
21 jan 2018 13:01
1 100 SEK
21 jan 2018 13:01
1 000 SEK
21 jan 2018 13:01
950 SEK
21 jan 2018 13:01
900 SEK
21 jan 2018 13:01
850 SEK
21 jan 2018 13:01
800 SEK
19 jan 2018 20:14
650 SEK
19 jan 2018 20:14
600 SEK
12 jan 2018 9:39
550 SEK
12 jan 2018 9:39
500 SEK
12 jan 2018 9:35
451 SEK
11 jan 2018 22:49
401 SEK
11 jan 2018 22:49
400 SEK
11 jan 2018 16:05
350 SEK
11 jan 2018 11:53
300 SEK