986772

SIGURD RESELL

Teckning på smörpapper, Rastad & Relling Tegnekontor, signerad med initialer samt daterad 11/9 -57.

För soffmodell "2899 A". Oramad. Bladmått 43 x 29,5 cm.

http://www.matslinder.no/2016/08/26/rastad-relling-tegnekontor-med-norsk-mobeldesign-pa-verdenskartet/

Konditionsrapport

Vikveck.

Soffan är tecknad för Rastad & Rellings egen butik i Oslo.
Linder, Mats; "Rastad & Relling", Form Forlag, Oslo, 2016.
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - T99

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

+46-761 262157
emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    500
    50 EUR
    62 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (1 bud)
    118 jan 15:30500SEK