ANDREAS AASHEIM, 2 bokhyllor samt skåp A. Huseby & Co A/S, 1930-tal.

Hyllor fanerade med mahogny. Lackerade ben. Längd 115 cm. Bredd 29 cm. Höjd 86 cm. Skåp fanerat med mahogny och citronträ. Plakettmärkt. Senare elektrifiering. Längd 120 cm. Bredd 44 cm. Höjd 150,5 cm. Nyckel finns.

Slitage med fläckar och fanerskador. Senare utsågat hål i skåpsrygg. Ej funktionstestad el. Nykel saknas till övre del.

Eskeland, Øystein Orre. Vi Kan utstillingen. Grøndahl & Søns Boktrykkeri. Oslo, 1939. (Avbildat på s. 80)

Røsoch, Henry. «Vi kan»-utstillingen. Utstillingens åpning. Norges Håndverk. Oslo, 1938. (Avbildet side 115) (Omnämnt på s. 113: ”A. Husebye & Co. har et meget sikkert gjennemført møblement, hvor det later til at særlig det meget flotte barskapet tiltrekker sig publikums oppmerksomhet. Karakteristisk for dette møblementet er den helt nydelige materialvirkningen.”)

NN. A. Huseby & Co. A/S – de første hundre år – 1889-1989. Oslo, 1989.
(Avbildat på s. 15) (Omnämnt på s. 16: ”Her fikk A. Huseby & Co. utstillingens høyeste utmerkelse for fremragende arbeide innen kunsthåndverk og kunstindustri for sitt møblement – med skrivebord – i citrontre og mahogni. Stuemøblementet pryder nå stuen hos et av Andreas Husebys barnebarn.”)

2 200
194
203
Utropspris
25 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
15 jan 2018 10:27
2 200 SEK
14 jan 2018 12:32
2 000 SEK
13 jan 2018 13:01
1 300 SEK
12 jan 2018 13:00
1 200 SEK
12 jan 2018 7:55
1 100 SEK
12 jan 2018 0:08
1 000 SEK