Möbler BordNORSK DESIGN
988474

SPORTSTUGEMÖBEL, 4 delar, Skarbøs Lenestolfabrikk, Norge, omkring 1900-talets mitt.

Sportstugemöbel, 4 delar, skarbøs lenestolfabrikk, norge, omkring 1900-talets mitt.

Furu. Soffa samt två karmstolar med skuren dekor i rygg samt med lösa textilklädda dynor. Soffbord med kopplade ben med träslå, längd 140 cm, bredd 62 cm, höjd 58 cm. Brickmärkta.

Bruksskick. Fläckar. Märken och repor. Några avslag. Ställvis blekt. Delar något ostabila.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)
Rekommendationer