988474

SPORTSTUGEMÖBEL, 4 delar, Skarbøs Lenestolfabrikk, Norge, omkring 1900-talets mitt.

Furu. Soffa samt två karmstolar med skuren dekor i rygg samt med lösa textilklädda dynor. Soffbord med kopplade ben med träslå, längd 140 cm, bredd 62 cm, höjd 58 cm. Brickmärkta.

Konditionsrapport

Bruksskick. Fläckar. Märken och repor. Några avslag. Ställvis blekt. Delar något ostabila.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Inga bud

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (0 bud)