TORBJØRN AFDAL, gungstol/fåtölj, "Lincoln", Karl Sørlie & Sønner, 1960/70-tal.

Skinnklädsel. Ben i palisander. Sitthöjd ca 38/33 cm.

Slitage. Smärre fläckar.

CITES-intyg, giltigt inom EU, medföljer.

Potentiella köpare informeras att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Följaktligen ska potentiella köpare vara bekanta med relevanta regler före budgivning om de vill importera detta objekt till ett annat land.

Klubbat pris
3 502
311
328
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
21 jan 2018 21:37
3 502 SEK
21 jan 2018 21:37
3 302 SEK
20 jan 2018 14:25
3 300 SEK
19 jan 2018 10:12
3 100 SEK
19 jan 2018 10:12
3 000 SEK
19 jan 2018 10:12
2 700 SEK
19 jan 2018 10:12
2 500 SEK
18 jan 2018 9:08
1 500 SEK
13 jan 2018 17:09
1 000 SEK
11 jan 2018 15:21
300 SEK