DesignNORSK DESIGN
988543

TORBJØRN AFDAL, soffa, "Lincoln", Karl Sørlie & Sønner, 1960/70-tal.

Torbjørn afdal, soffa, "lincoln", karl sørlie & sønner, 1960/70-tal.

Skinnklädsel. Ben i palisander. Sitthöjd ca 38/33 cm. Längd 215 cm.

Slitage. Smärre fläckar.

CITES-intyg, giltigt inom EU, medföljer.

Potentiella köpare informeras att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Följaktligen ska potentiella köpare vara bekanta med relevanta regler före budgivning om de vill importera detta objekt till ett annat land.

Klubbat pris
3 000
285
297
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
18 jan 2018 9:06
3 000 SEK
Rekommendationer