988543

TORBJØRN AFDAL, soffa, "Lincoln", Karl Sørlie & Sønner, 1960/70-tal.

Skinnklädsel. Ben i palisander. Sitthöjd ca 38/33 cm. Längd 215 cm.

CITES-intyg, giltigt inom EU, medföljer.

Potentiella köpare informeras att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Följaktligen ska potentiella köpare vara bekanta med relevanta regler före budgivning om de vill importera detta objekt till ett annat land.

Konditionsrapport

Slitage. Smärre fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    293 EUR
    334 USD

    Budhistorik (1 bud)
    118 jan 09:063000SEK