989560

ROLF HANSEN

(Norge, 1922-2004)
Rolf hansen, figurin samt skålfat, stengods, kongsberg, norge, signerade.

ROLF HANSEN, figurin samt skålfat, stengods, Kongsberg, Norge, signerade.

Figurin i form av oxe, höjd 8 cm. Skålfat med dekor av blomma samt med hänkel, längd 20 cm.

Bruksskick. Smärre nagg på skålfat.

Klubbat pris
700
67
69
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
21 jan 2018 21:10
700 SEK
12 jan 2018 23:33
300 SEK
Rekommendationer