BRICKBORD, troligen modell "Tixi" av Bendt Winge, Aase Möbler, Norge, 1950-tal.

Fanerat med teak. Hänklar i gulmetall. Fällbara ben. Etikettmärkt. Längd 67 cm, bredd 39 cm, höjd 49,5 cm.

Smärre bruksskick.

Avbildat i produktkatalogen «AS Aase Dreieri – Furniture Factory – Ganddal, Norway». Udaterad, ca. 1960.

Bordet är enligt uppgift avbildat i Winges privata arkiv.

Klubbat pris
2 400
228
261
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
21 jan 2018 22:33
2 400 SEK
21 jan 2018 22:31
2 200 SEK
21 jan 2018 22:30
2 000 SEK
21 jan 2018 22:29
1 900 SEK
21 jan 2018 22:29
1 800 SEK
21 jan 2018 22:27
1 700 SEK
21 jan 2018 22:27
1 600 SEK
21 jan 2018 22:24
1 500 SEK
21 jan 2018 22:24
1 400 SEK
21 jan 2018 22:21
1 300 SEK
21 jan 2018 22:21
1 200 SEK
21 jan 2018 22:21
1 111 SEK
11 jan 2018 18:46
1 100 SEK
11 jan 2018 18:46
1 000 SEK
11 jan 2018 17:37
700 SEK