993220

ADOLF RELLING & SIGURD RESELL

Karmstol "56/2" ur Bambi-serien, Gustav Bahus Eft, formgiven 1955.

Stomme i teak. Sits i cognacs-färgat läder. Sitthöjd 36/32 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage med fläckar och enstaka repor.

Linder, Mats; "Møblene er fra Rastad & Relling", Form forlag, [Oslo], 2016, s. 82

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    29 000
    2 863 EUR
    3 312 USD

    Budhistorik (33 bud)
    7A21 jan 21:3129000SEK
    621 jan 21:3128000SEK
    721 jan 21:3027000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes