993220

ADOLF RELLING & SIGURD RESELL, karmstol "56/2" ur Bambi-serien, Gustav Bahus Eft, formgiven 1955.

Stomme i teak. Sits i cognacs-färgat läder. Sitthöjd 36/32 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage med fläckar och enstaka repor.

Linder, Mats; "Møblene er fra Rastad & Relling", Form forlag, [Oslo], 2016, s. 82

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    29 000
    2 836 EUR
    3 225 USD

    Budhistorik (33 bud)
    7A21 jan 21:3129000SEK
    621 jan 21:3128000SEK
    721 jan 21:3027000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes