993220

ADOLF RELLING & SIGURD RESELL

Karmstol "56/2" ur Bambi-serien, Gustav Bahus Eft, formgiven 1955.

Stomme i teak. Sits i cognacs-färgat läder. Sitthöjd 36/32 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage med fläckar och enstaka repor.

Linder, Mats; "Møblene er fra Rastad & Relling", Form forlag, [Oslo], 2016, s. 82
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - K1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

+46-761 262157
emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    5 dagar 1 timme

    Utropspris: 10 000 SEK

    24 000
    2 451 EUR
    2 960 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 25 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (27 bud)
    514 jan 12:3024000SEK
    313 jan 11:1723000SEK
    412 jan 11:1022000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes