TAKLAMPA, troligen Arnulf Bjørshol, modell 8485, Høvik Verk, 1950/60-tal.

Stomme i mässing. Kupor i glas. Diameter ca 60 cm. Höjd ca 75 cm.

Slitage. Mindre nagg. Fläckar. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 803
160
167
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
21 jan 2018 22:37
1 803 SEK
21 jan 2018 22:36
1 703 SEK
21 jan 2018 22:35
1 603 SEK
21 jan 2018 22:35
1 601 SEK
21 jan 2018 22:35
1 300 SEK
21 jan 2018 22:35
1 200 SEK
21 jan 2018 22:34
1 100 SEK
21 jan 2018 22:33
1 000 SEK
21 jan 2018 22:03
951 SEK
21 jan 2018 22:03
901 SEK
21 jan 2018 22:03
851 SEK
21 jan 2018 22:03
801 SEK
20 jan 2018 20:14
750 SEK
20 jan 2018 20:14
700 SEK
17 jan 2018 10:14
650 SEK
17 jan 2018 10:14
600 SEK
11 jan 2018 22:01
550 SEK
11 jan 2018 22:01
500 SEK
11 jan 2018 14:18
300 SEK