995404

TAKLAMPA, troligen Arnulf Bjørshol, modell 8485, Høvik Verk, 1950/60-tal.

Taklampa, troligen arnulf bjørshol, modell 8485, høvik verk, 1950/60-tal.

Stomme i mässing. Kupor i glas. Diameter ca 60 cm. Höjd ca 75 cm.

Slitage. Mindre nagg. Fläckar. Ej funktionstestad.

http://www.matslinder.no/2016/10/02/hovik-verk-produktkatalog-fra-1965/

Klubbat pris
1 803
171
178
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
21 jan 2018 22:37
1 803 SEK
21 jan 2018 22:36
1 703 SEK
21 jan 2018 22:35
1 603 SEK
21 jan 2018 22:35
1 601 SEK
21 jan 2018 22:35
1 300 SEK
Rekommendationer