JULSERVIS, 8 delar, "Nisse" ur "Victoria"-serien, Porsgrunds Porselænsfabrik, Norge, 1990-tal.

Tryckt tomtedekor av Sigrid Rachlew. Två mattallrikar (25 cm), två djupa tallrikar (21 cm), två kaffekoppar med fat samt två assietter (17,5 cm).

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
550
53
61
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
13 jan 2018 7:20
550 SEK
13 jan 2018 7:19
500 SEK
13 jan 2018 7:19
450 SEK
13 jan 2018 7:19
400 SEK
13 jan 2018 7:19
350 SEK
12 jan 2018 8:53
300 SEK