TIAS ECKHOFF, bestickservis, 64 delar, "Fuga", Gense/Dansk Knivfabrik i Lundtofte, 1900-talets andra hälft.

Blankpolerat och borstat rostrfritt stål.

Åtta bordsgafflar. Längd 19 cm.
Åtta bordsknivar. Längd 21 cm.
Åtta smörgåsgafflar. Längd 17 cm.
Åtta smörgåsknivar. Längd 19 cm.
Åtta dessertskedar. Längd 17 cm.
Åtta teskedar. Längd 14 cm.
Åtta kaffeskedar. Längd 12,5 cm.
Ett par salladsbestick. Längd 21 cm.
En såsslev. Längd 19,5 cm.
En picklesgaffel. Längd 14,5 cm.
En smörkniv. Längd 14,5 cm.
Två serveringsskedar. Längd 21 cm.
En soppslev. Längd 27 cm.

Bruksslitage. Olika tillverkningsår.

Klubbat pris
4 200
371
387
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
21 jan 2018 21:03
4 200 SEK
21 jan 2018 20:14
4 000 SEK
9
21 jan 2018 20:14
3 800 SEK
21 jan 2018 11:46
3 600 SEK
8
21 jan 2018 11:46
3 400 SEK
21 jan 2018 11:02
3 200 SEK
8
21 jan 2018 11:02
3 000 SEK
21 jan 2018 11:02
3 000 SEK
8
20 jan 2018 15:39
2 400 SEK
20 jan 2018 15:39
2 200 SEK
20 jan 2018 13:56
1 800 SEK
20 jan 2018 13:56
1 700 SEK
20 jan 2018 12:39
1 500 SEK
19 jan 2018 20:47
1 300 SEK
14 jan 2018 22:26
1 000 SEK
13 jan 2018 23:55
800 SEK
13 jan 2018 16:51
700 SEK
12 jan 2018 19:21
600 SEK
11 jan 2018 21:30
550 SEK
11 jan 2018 14:22
500 SEK
11 jan 2018 13:23
300 SEK