NORSK DESIGN

67 föremål
FOTPALL, Lillehammer, Norge, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TURID MJELVE, vas, glaserat stengods, signerad.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ANNA GRETA EKER, collier, med fosil.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILLIAM KNUTZEN, keramik, Schneider og Knutsen, ca 1940.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE LINDAAS, skulptur, bemålat trä, osignerad.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK