Konstspecialisternas tips

KONSTSPECIALISTERNAS TIPS – ETT URVAL SVENSK OCH INTERNATIONELL KONST
Här presenterar Bukowskis konstspecialister ett urval av moderna och samtida konstverk, såväl svenska som internationella, av hög kvalitet till rimliga utrop. Kanske kan detta vara steget till att börja din egen konstsamling? Kontakta gärna våra specialister för tips och råd.

17 föremål
ERNST BILLGREN, färglitografi, signerad och numrerad 99/150.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, tuschteckning, signerad och daterad 1951.
Klubbat pris
7 310 SEK
Utropspris
7 000 SEK
HELENE SCHJERFBECK, blyertsteckning, intygad av Dorthy Aminoff.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
TORSTEN JOVINGE, blandteknik på papper, signerad och daterad -35.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
16 000 SEK
INGE SCHIÖLER, gouache. Signerad.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
CLAES HAKE, skulptur, brons, signerad HAKE.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ULF WAHLBERG, akryl på duk, signerad Ulf W och daterad -66.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
LARS LERIN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK