SOFFA, trä. Japan, 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Mörkbetsat trä med rikt skuren dekor av drakar. Genombrutet krön. Sofflock fällbart med underliggande förvaringsutrymme. Längd ca 170 cm.

Bruksskick. Märken. Sprickor och avslag. Lagningar. Röklukt invändigt.

Klubbat pris
7 410
654
682
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
11
15 dec 2017 18:05
7 410 SEK
9
15 dec 2017 18:02
7 210 SEK
11
15 dec 2017 18:02
7 090 SEK
9
15 dec 2017 17:59
6 680 SEK
11
15 dec 2017 17:59
6 480 SEK
9
15 dec 2017 17:56
6 030 SEK
11
15 dec 2017 17:56
5 830 SEK
9
15 dec 2017 17:53
5 420 SEK
11
15 dec 2017 17:51
5 220 SEK
9
15 dec 2017 17:51
5 110 SEK
9
15 dec 2017 16:12
3 810 SEK
10
14 dec 2017 23:48
3 610 SEK
9
14 dec 2017 14:36
3 410 SEK
10
13 dec 2017 22:22
3 210 SEK
9
13 dec 2017 22:21
3 010 SEK
10
13 dec 2017 22:21
2 810 SEK
9
12 dec 2017 13:53
2 610 SEK
12 dec 2017 13:53
2 410 SEK
9
12 dec 2017 10:48
2 200 SEK
12 dec 2017 8:04
2 000 SEK
11 dec 2017 19:05
1 900 SEK
8
11 dec 2017 19:05
1 800 SEK
11 dec 2017 19:05
1 700 SEK
8
11 dec 2017 19:05
1 600 SEK
10 dec 2017 11:58
1 500 SEK
10 dec 2017 11:38
1 100 SEK
9 dec 2017 20:35
750 SEK
9 dec 2017 12:13
700 SEK
8 dec 2017 23:23
600 SEK
8 dec 2017 15:09
550 SEK
8 dec 2017 13:27
500 SEK
8 dec 2017 6:44
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

70. Patek Philippe, Nautilus, "Sigma Dial", ca 1984.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
Fair warning
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
Aktuellt bud:
170 000 SEK