Madeleine Pyk – en samling F769

SOFFA, trä. Japan, 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Mörkbetsat trä med rikt skuren dekor av drakar. Genombrutet krön. Sofflock fällbart med underliggande förvaringsutrymme. Längd ca 170 cm.

Bruksskick. Märken. Sprickor och avslag. Lagningar. Röklukt invändigt.

Klubbat pris
7 410
703
805
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
11
15 dec 2017 18:05
7 410 SEK
9
15 dec 2017 18:02
7 210 SEK
11
15 dec 2017 18:02
7 090 SEK
9
15 dec 2017 17:59
6 680 SEK
11
15 dec 2017 17:59
6 480 SEK
9
15 dec 2017 17:56
6 030 SEK
11
15 dec 2017 17:56
5 830 SEK
9
15 dec 2017 17:53
5 420 SEK
11
15 dec 2017 17:51
5 220 SEK
9
15 dec 2017 17:51
5 110 SEK
9
15 dec 2017 16:12
3 810 SEK
10
14 dec 2017 23:48
3 610 SEK
9
14 dec 2017 14:36
3 410 SEK
10
13 dec 2017 22:22
3 210 SEK
9
13 dec 2017 22:21
3 010 SEK
10
13 dec 2017 22:21
2 810 SEK
9
12 dec 2017 13:53
2 610 SEK
12 dec 2017 13:53
2 410 SEK
9
12 dec 2017 10:48
2 200 SEK
12 dec 2017 8:04
2 000 SEK
11 dec 2017 19:05
1 900 SEK
8
11 dec 2017 19:05
1 800 SEK
11 dec 2017 19:05
1 700 SEK
8
11 dec 2017 19:05
1 600 SEK
10 dec 2017 11:58
1 500 SEK
10 dec 2017 11:38
1 100 SEK
9 dec 2017 20:35
750 SEK
9 dec 2017 12:13
700 SEK
8 dec 2017 23:23
600 SEK
8 dec 2017 15:09
550 SEK
8 dec 2017 13:27
500 SEK
8 dec 2017 6:44
300 SEK