LYKTOR, 2 st, Kina, 1900-talets första hälft.

Kupor i glas med målad dekor av figurscener. Över- och underdelar i trä. En med fransar. Höjd ca 36- 40 cm.

Bruksskick. Delar saknas. Skador på träet. Torrsprickor. Senare fransar. Färgbortfall.

Klubbat pris
3 600
314
328
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
15 dec 2017 18:28
3 600 SEK
15 dec 2017 18:28
3 500 SEK
15 dec 2017 18:27
3 300 SEK
15 dec 2017 18:27
3 100 SEK
15 dec 2017 18:25
3 020 SEK
15 dec 2017 18:25
2 820 SEK
15 dec 2017 18:24
2 811 SEK
15 dec 2017 18:23
2 611 SEK
15 dec 2017 18:23
2 600 SEK
15 dec 2017 18:21
2 300 SEK
15 dec 2017 18:21
2 100 SEK
15 dec 2017 18:20
1 800 SEK
15 dec 2017 18:20
1 700 SEK
15 dec 2017 18:04
350 SEK
12 dec 2017 7:12
300 SEK