KORG, Kina, tidigt 1900-tal.

KORG, Kina, tidigt 1900-tal.

Flätad bambu. Metallhänklar och lås. Diameter 36 cm, höjd 36 cm.

Bruksskick. Sprickor. Lagningar. Färgbortfall. Restaurerad/kompletterad.

Klubbat pris
550
52
60
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
15 dec 2017 18:05
550 SEK
15 dec 2017 15:27
500 SEK
15 dec 2017 15:27
500 SEK
12 dec 2017 11:50
450 SEK
12 dec 2017 11:50
400 SEK
11 dec 2017 14:28
350 SEK
9 dec 2017 1:17
300 SEK