KORG, Japan, 1900-talets första hälft.

Flätad bambu. Beslag i metall. Med två fack. Hänkel med skuren dekor. Längd 36 cm, bredd 20 cm, höjd 45 cm.

Bruksskick. Sprickor. Fanerskador.

Klubbat pris
550
52
60
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
15 dec 2017 18:40
550 SEK
14 dec 2017 21:02
500 SEK
14 dec 2017 21:02
450 SEK
12 dec 2017 18:08
400 SEK
10 dec 2017 18:13
350 SEK
10 dec 2017 18:13
350 SEK
10 dec 2017 11:02
300 SEK