SKRIVSCHATULL, Japan, 1900-talets första hälft.

Fanerat med olika träslag. Intarsiadekor. Invändigt lackerat samt med målad blomsterdekor. Fackinredning. Längd 37 cm, bredd 30 cm, höjd 10 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Fanerskador. Lagningar. Märken.

Klubbat pris
600
53
55
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
15 dec 2017 18:44
600 SEK
15 dec 2017 18:44
550 SEK
15 dec 2017 18:43
500 SEK
15 dec 2017 18:43
450 SEK
15 dec 2017 18:42
400 SEK
15 dec 2017 18:31
350 SEK
15 dec 2017 16:38
300 SEK