FIGURIN, blanc de chine, Qingdynastin (1644-1912).

Guanyin sittandes på lotustron. Märkt på ryggen. Höjd 43 cm.

Bruksskick. Nagg på blomma.

Klubbat pris
2 300
204
213
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
15 dec 2017 18:41
2 300 SEK
15 dec 2017 18:40
2 100 SEK
15 dec 2017 18:40
2 100 SEK
15 dec 2017 12:44
1 900 SEK
15 dec 2017 12:44
1 800 SEK
15 dec 2017 12:44
1 750 SEK
15 dec 2017 12:32
1 500 SEK
14 dec 2017 21:46
800 SEK
14 dec 2017 19:44
550 SEK
10 dec 2017 13:57
350 SEK
8 dec 2017 18:15
300 SEK