SKRIN/SKÅP, Japan, 1900-talets första hälft.

Lackerat trä med dekor av växtslingor samt fågel. Uppfällbart lock med intarsiadekor, insidan är spegelklädd. Tre lådor samt skåpsdörr. Bredd 29, djup 19,5, höjd 21 cm. Nyckel finns.

Slitage. Skador. Sprickor. Färgbortfall. Nyckeskylt lös men medföljer.

Klubbat pris
450
40
42
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
15 dec 2017 14:49
450 SEK
15 dec 2017 14:49
400 SEK
15 dec 2017 10:48
350 SEK
9 dec 2017 5:33
300 SEK