MINIATYRSKÅP, Japan, tidigt 1900-tal.

Lackarbete med målad dekor samt metallbeslag. Flertalet lådor och fack. Signerat på bakstycket. Längd 25 cm, bredd 12 cm, höjd 36 cm.

Bruksskick. Skador. Delar saknas.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
9 dec 2017 5:35
400 SEK
8 dec 2017 16:27
350 SEK
8 dec 2017 16:27
350 SEK
7 dec 2017 19:45
300 SEK