FIGURIN, porslin, Kina, sent 1800-/tidigt 1900-tal.

Kvinna med vas. Polykromt bemålad. Höjd ca 52 cm.

Bruksskick. Flertalet lagningar. Bränningssprickor. Färgbortfall. Nagg. Sprickor. Glasyrmistor.

Klubbat pris
800
76
87
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
15 dec 2017 18:15
800 SEK
15 dec 2017 18:14
750 SEK
15 dec 2017 18:14
750 SEK
15 dec 2017 18:14
700 SEK
15 dec 2017 18:14
650 SEK
13 dec 2017 10:36
600 SEK
13 dec 2017 10:36
550 SEK
11 dec 2017 19:09
350 SEK
8 dec 2017 9:59
300 SEK