TEKANNA samt KOPPAR MED FAT, 7 st, porslin, Kina, 1700-tal.

Olika storlekar och dekor. Samtliga med café au lait-glasyr. Kannans höjd 13 cm, kopparnas höjd 4,5- 5 cm.

Bruksskick. Nagg. Sprickor. Färgbortfall.

Klubbat pris
3 008
271
285
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (24 bud)
15 dec 2017 18:58
3 008 SEK
15 dec 2017 18:58
2 808 SEK
15 dec 2017 18:58
2 709 SEK
15 dec 2017 18:55
2 408 SEK
15 dec 2017 18:48
2 208 SEK
14 dec 2017 21:11
2 008 SEK
14 dec 2017 21:11
2 000 SEK
14 dec 2017 18:35
1 759 SEK
14 dec 2017 18:35
1 659 SEK
14 dec 2017 18:35
1 600 SEK
14 dec 2017 18:35
1 500 SEK
14 dec 2017 18:34
1 309 SEK
14 dec 2017 18:34
1 209 SEK
14 dec 2017 11:51
1 109 SEK
14 dec 2017 11:51
1 009 SEK
13 dec 2017 18:12
850 SEK
13 dec 2017 15:59
800 SEK
13 dec 2017 15:59
785 SEK
13 dec 2017 15:58
550 SEK
13 dec 2017 15:58
500 SEK
12 dec 2017 16:09
450 SEK
12 dec 2017 16:09
400 SEK
8 dec 2017 19:50
350 SEK
8 dec 2017 8:00
300 SEK