GUDOMAR, två stycken samt RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Kina, 1900-tal.

Rökelsekar på tre ben med krönande dekor av fohund. En figur omfamnande en annan figur och en med fågelkropp. Höjd 19- 33 cm.

Bruksskick. Skador. Avskavd patina. Lagningar.

Klubbat pris
1 400
124
129
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
14 dec 2017 0:08
1 400 SEK
14 dec 2017 0:08
1 300 SEK
14 dec 2017 0:07
1 200 SEK
14 dec 2017 0:07
1 100 SEK
14 dec 2017 0:07
1 000 SEK
14 dec 2017 0:07
950 SEK
14 dec 2017 0:06
900 SEK
14 dec 2017 0:06
850 SEK
11 dec 2017 13:11
800 SEK
11 dec 2017 13:11
750 SEK
11 dec 2017 13:08
500 SEK
11 dec 2017 13:08
450 SEK
11 dec 2017 13:07
400 SEK
11 dec 2017 13:07
350 SEK
8 dec 2017 23:00
300 SEK