TEXTIL, Kina, 1900-tal.

TEXTIL, Kina, 1900-tal.

Röd siden med broderad dekor av drake som jagar brinannde pärla. 208 x 168 cm.

Bruksslitage. Tråddragningar.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
13 dec 2017 21:51
1 000 SEK
13 dec 2017 21:13
750 SEK
9 dec 2017 5:38
700 SEK
7 dec 2017 22:45
509 SEK