Arne Jones E1299

VASER, två stycken, keramik. Japan, tidigt 1900-tal.

Sumidagawa. Dekor av figurer i relief. Höjd 24,5- 29,5 cm.

Slitage. Tillverkningsdefekter. En av lagad på halsen och mynningen.

Klubbat pris
400
38
43
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
15 dec 2017 18:39
400 SEK
15 dec 2017 18:39
350 SEK
8 dec 2017 21:10
300 SEK