VASER, 2 st, samt FAT, 2 st, porslin, Kina, sent 1800-tal.

Kantondekor med figurscener. Vasernas höjd 25- 26 cm. Fatens diameter 20,5 cm.

Bruksskick. Lagningar. Nagg.

Klubbat pris
1 600
152
174
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
15 dec 2017 7:02
1 600 SEK
15 dec 2017 7:02
1 500 SEK
14 dec 2017 20:04
1 400 SEK
14 dec 2017 20:04
1 300 SEK
14 dec 2017 16:45
1 299 SEK
14 dec 2017 16:45
1 199 SEK
14 dec 2017 12:37
1 100 SEK
14 dec 2017 12:37
1 000 SEK
13 dec 2017 20:45
300 SEK