VASER, 2 st, porslin, Japan, Meiji, (1868-1912).

Polykrom dekor av figurscener. Höjd 22- 31 cm.

Slitage. Tillverkningsdefekter. Nagg. Em av dem med skador på den veckade mynningen.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
12 dec 2017 20:41
300 SEK