SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal.

Gula med reserver och blomsterdekor. Med Guangxus sexkaraktärsmärke (1875-1908). Diameter 11,5- 19,5 cm, höjd ca 5,5- 8,5 cm.

Bruksskick. Ett nagg vardera.

Klubbat pris
2 088
183
190
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
15 dec 2017 12:34
2 088 SEK
15 dec 2017 12:34
2 001 SEK
15 dec 2017 12:34
1 988 SEK
15 dec 2017 12:34
1 888 SEK
13 dec 2017 15:57
1 200 SEK
13 dec 2017 15:57
1 100 SEK
8 dec 2017 3:21
1 000 SEK