PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina samt Japan, 18/1900-tal.

Lockkarott, vas samt lockurna. Dekor i undergkasyrblått respektive polykrom dekor. Height 15- 28 cm.

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Urnan med lagat ben. Krackelyr. Vas med flisa.

Klubbat pris
2 201
209
239
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
15 dec 2017 4:38
2 201 SEK
15 dec 2017 4:38
2 001 SEK
14 dec 2017 11:04
1 999 SEK
14 dec 2017 11:04
1 899 SEK
11 dec 2017 23:34
1 300 SEK
11 dec 2017 23:34
1 200 SEK
11 dec 2017 23:34
1 100 SEK
11 dec 2017 23:34
1 000 SEK
11 dec 2017 23:34
950 SEK
11 dec 2017 23:34
900 SEK
11 dec 2017 23:33
850 SEK
11 dec 2017 23:33
800 SEK
11 dec 2017 23:33
750 SEK
11 dec 2017 23:33
700 SEK
11 dec 2017 23:07
650 SEK
11 dec 2017 23:07
600 SEK
10 dec 2017 22:08
400 SEK
10 dec 2017 22:08
350 SEK
8 dec 2017 3:06
300 SEK