PARTI PORSLIN, 9 delar, Kina, omkring år 1900 samt 1900-tal.

Fyra djupa skålar. Diameter 18 cm.
Tre fat. Diameter 12 och 16 cm.
En skål. Diameter 12 cm.
En assiett. Diameter 19,5 cm.

Slitage. Nagg. Sprickor. Lagningar.

Klubbat pris
350
31
32
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
14 dec 2017 10:25
350 SEK
12 dec 2017 16:07
300 SEK