BRODERI, Kina, omkring sekelskiftet 1900.

Broderade figurscener mot röd fond. Nederkant med fransar. Ca 193 x 38 cm.

Bruksskick. Skador. Fläckar. Troligen omarbetat. Ställvis blekt.

Klubbat pris
1 500
133
140
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
13 dec 2017 22:21
1 500 SEK
13 dec 2017 22:21
1 000 SEK
13 dec 2017 17:53
450 SEK
9 dec 2017 1:09
400 SEK
8 dec 2017 17:21
300 SEK