Gift Giving

Letar du efter den perfekta personliga presenten? Se här våra specialisters favoriter och tips! Glöm inte att du kan tipsa en vän om du hittar något som du själv vill ha. God helg önskar vi på Bukowskis!

95 föremål
HERMÉS, scarf, "Jungle love".
HERMÉS, scarf, "Jungle love".
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄSKA, "Boy Bag", Chanel, 2016.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HERMÉS, scarf, "La Promenade de Longchamps".
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SALLADSBESTICK, ett par, silver, Borgila, 1956.
Klubbat pris
1 334 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, "Bourgie", Ferruccio Laviani för Kartell.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCARF, "Spring", Hermès.
SCARF, "Spring", Hermès.
Klubbat pris
1 819 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUVERTVÄSKA, Christian Dior.
KUVERTVÄSKA, Christian Dior.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad och numrerad HC.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AKAY OCH BRAD DOWNEY, "The mess", 2013. Ed 25. Signerad a tergo.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHAMPAGNESTÄLL, 2000-tal.
CHAMPAGNESTÄLL, 2000-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARAFF MED PROPP, "Odelberg Junior", Kosta, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JENS FÄNGE, färglitografi. Signerad och numrerad 58/450.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
COLLIER, odlade saltvattenspärlor, lås i 18K guld.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad EA.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, ett par, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WIWEN NILSON, halsband, silver, Lund, 1963.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOHN BAUER, litografi, ur sviten "Troll", numrerad 1, osignerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, skärp.
CHRISTIAN DIOR, skärp.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LEKSAKSBIL, KS, Japan, 1960-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
GEORG JENSEN, armband "Daisy".
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, skåp, "Vass", Asplund.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, porslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCARF, "Cuivreries", Hermès.
SCARF, "Cuivreries", Hermès.
Klubbat pris
1 119 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SCARF, "Cheval Turc" Hermès.
SCARF, "Cheval Turc" Hermès.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARS HOLMSTRÖM, vägglampetter, ett par, mässing, Arvika.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, gustaviansk, 1700-tal.
Klubbat pris
9 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL LARSSON, etsning. Osignerad.
Klubbat pris
525 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KENZO, scarf.
KENZO, scarf.
Klubbat pris
905 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERMÈS, nyckelring.
HERMÈS, nyckelring.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, bijouteri, örhängen.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASK MED LOCK, glas, Frankrike 1920-30-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BJÖRN FLYGARE, skulptur, silver på träsockel.
Klubbat pris
1 343 SEK
Utropspris
2 000 SEK
COLLIER, Fendi.
COLLIER, Fendi.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, par, Frankrike 1700-talets mitt, rokoko.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HERMÈS,  "Clic Clac H", armband.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPA, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Klubbat pris
5 260 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGELLAMPETT, Gustaviansk, 1700-talets senare del.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNNI ASKELAND, Färgserigrafi, signerad och numrerad 15/90.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ASSIETTER, 12 st , glas, Lalique, Frankrike.
Klubbat pris
1 610 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENNART NILSSON, fotografi, signerad med tusch.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
22 000 SEK
STEKHUV, nysilver, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 910 SEK
Utropspris
1 500 SEK