973342

CIGARETTETUI

Silver, Persien (Iran), Pahlavi dynastin, 1900-talets första hälft. Totalvikt ca 157 gram.

Reliefdekor av musicerande sällskap. Längd 12 cm

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. Bucklor. Senare gravyr.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christopher Stålhandske

Christopher Stålhandske
Biträdande specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk

christopher.stalhandske@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    1 800
    173 EUR
    201 USD

    Budhistorik (15 bud)