Enrico Baj

(Italien, 1924-2003)
Enrico Baj
(Italien, 1924-2003)

ENRICO BAJ, tallrik, porslin, "L'Ultimo dei Generali", Ceramica Franco Pozzi, numrerad 682/3000.

Glaserad i polykroma färger och guld. Dekor av strumpeband och utmärkelser. Diameter 30,5 cm.

Smärre slitage. Märken.

Klubbat pris
1 611
143
151
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
20 dec 2017 9:01
1 611 SEK
20 dec 2017 7:01
1 511 SEK
20 dec 2017 7:01
1 500 SEK
20 dec 2017 7:01
1 411 SEK
20 dec 2017 7:01
1 311 SEK
18 dec 2017 4:21
1 211 SEK
18 dec 2017 4:21
1 111 SEK
13 dec 2017 21:51
1 000 SEK

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79