Tekanna, silver, haltstämpel 13, nordeuropa, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Bukig, med dekor av svängda knäckar,, uppsvängt handtag av svärtat trä, fällbart lock med fasetterad knopp. Höjd 13 c, total vikt 248 gram.

Lätt bruksslitage.

Klubbat pris
6 700
591
617
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (38 bud)
21 dec 2017 14:31
6 700 SEK
21 dec 2017 14:31
6 500 SEK
21 dec 2017 14:31
6 200 SEK
21 dec 2017 14:31
6 000 SEK
8
21 dec 2017 14:31
5 800 SEK
21 dec 2017 14:30
5 600 SEK
21 dec 2017 14:30
5 400 SEK
8
21 dec 2017 14:30
5 400 SEK
21 dec 2017 14:30
5 200 SEK
21 dec 2017 14:30
5 000 SEK
21 dec 2017 14:30
5 000 SEK
21 dec 2017 14:30
4 800 SEK
21 dec 2017 14:30
4 600 SEK
21 dec 2017 14:29
4 400 SEK
21 dec 2017 14:25
4 200 SEK
21 dec 2017 14:25
4 026 SEK
21 dec 2017 12:22
4 000 SEK
21 dec 2017 12:22
3 800 SEK
21 dec 2017 12:21
3 726 SEK
21 dec 2017 12:21
3 526 SEK
21 dec 2017 12:20
3 326 SEK
21 dec 2017 12:20
3 126 SEK
21 dec 2017 9:39
2 800 SEK
21 dec 2017 9:39
2 600 SEK
21 dec 2017 7:07
2 400 SEK
16 dec 2017 13:37
2 200 SEK
16 dec 2017 13:37
2 000 SEK
16 dec 2017 13:37
1 926 SEK
16 dec 2017 13:37
1 826 SEK
16 dec 2017 13:37
1 726 SEK
15 dec 2017 15:35
1 626 SEK
15 dec 2017 15:31
1 526 SEK
15 dec 2017 15:31
1 500 SEK
15 dec 2017 15:14
1 313 SEK
15 dec 2017 15:14
1 213 SEK
15 dec 2017 14:44
1 100 SEK
15 dec 2017 10:46
1 000 SEK
14 dec 2017 13:27
800 SEK