STEIFF, butiksdisplay, omkring 1900-talets mitt/tredje kvartal.

"Ruine Munkelstein". Butiksdisplay i form av en borgruin, tillverkade av trä och konstmassa. Totalt 24 stycken olika djur och figurer från Steiff är monterade på displayen. Mekanisk funktion som gör att flera av dessa rör på sig. Bredd 100, djup 69, höjd ca 156 cm.

Slitage. Sprickor. Mindre skador. Enligt uppgift så behöver en rem bytas ut. Ej fullständigt genomgången. Fungerar vid testtillfället, funktionen garanteras ej. Mindre lagningar, möjligen utbytta delar i mekaniken.

Klubbat pris
9 200
816
852
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 dec 2017 7:12
9 200 SEK
19 dec 2017 7:12
9 000 SEK
19 dec 2017 7:12
9 000 SEK
19 dec 2017 7:07
8 000 SEK
17 dec 2017 10:04
5 000 SEK
16 dec 2017 20:04
4 000 SEK
14 dec 2017 21:17
3 000 SEK
12 dec 2017 18:47
2 000 SEK
12 dec 2017 17:55
800 SEK