Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

ELIS BERGH, kandelabrar, ett par, nysilver, Swedish grace, CG Hallberg, Stockholm, 1920-tal.

Två ljushållare med vardera pipa. På rund fot. Höjd ca 27 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Klubbat pris
550
49
51
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
10 dec 2017 16:11
550 SEK
10 dec 2017 16:11
500 SEK
10 dec 2017 16:11
500 SEK
8 dec 2017 20:05
300 SEK