Ai Weiwei

(Kina, Född 1957)
Ai Weiwei
(Kina, Född 1957)

AI WEIWEI, skulptur, "Artist's Hand", onumrerad upplaga av 1000 ex från 2017, signerad.

Avgjutning av konstnärens hand i konstmassa överdragen med rodium. Signerad "Wei Ai" i botten. Längd 10 cm, bredd 10 cm, höjd 13 cm. Med kort från Public Art Fund samt samlarkartong.

Helhetsintrycket är mycket gott. Obetydligt hanteringsveck på kartongen.

Verket visas hos Bukowskis, Berzelii Park 1, den 7-10 februari.

Avgjutningen av konstnärens hand skapades i samband med utställningen Public Art Fund exhibition Good Fences Make Good Neighbors, som visas runt om i New York City Oktober 2017 – Februari 2018.

Klubbat pris
47 005
4 149
4 328
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (33 bud)
11
13 feb 2018 22:08
47 005 SEK
12
13 feb 2018 22:08
45 005 SEK
11
13 feb 2018 22:08
43 100 SEK
11
13 feb 2018 22:08
42 005 SEK
12
13 feb 2018 22:08
40 005 SEK
12
13 feb 2018 22:04
39 700 SEK
11
13 feb 2018 22:04
38 700 SEK
11
13 feb 2018 21:46
35 500 SEK
13 feb 2018 21:43
35 000 SEK
11
13 feb 2018 21:42
32 000 SEK
9
13 feb 2018 21:41
31 000 SEK
13 feb 2018 21:40
30 000 SEK
9
13 feb 2018 21:40
30 000 SEK
13 feb 2018 20:11
26 000 SEK
9
13 feb 2018 17:44
25 000 SEK
10
13 feb 2018 17:44
25 000 SEK
9
13 feb 2018 17:43
23 001 SEK
10
13 feb 2018 17:43
22 001 SEK
9
13 feb 2018 15:37
21 001 SEK
8
13 feb 2018 15:37
20 001 SEK
8
11 feb 2018 15:21
20 000 SEK
9 feb 2018 12:09
19 500 SEK
9 feb 2018 12:08
19 000 SEK
9 feb 2018 12:08
19 000 SEK
6 feb 2018 23:25
18 500 SEK
6 feb 2018 11:57
18 000 SEK
6 feb 2018 5:46
17 500 SEK
5 feb 2018 21:37
17 000 SEK
5 feb 2018 11:59
16 000 SEK
5 feb 2018 11:24
4 500 SEK
5 feb 2018 11:04
3 200 SEK
5 feb 2018 10:58
3 000 SEK
5 feb 2018 10:40
1 000 SEK

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962