1006000

BENGT LILJEDAHL, Collier, sterlingsilver med grön sten.

Stämplad BUL, Bengt Liljedahl. Stockholm 1977. Stavlänkar med ring, längd ca 45 mm. Total längd 55 cm. Hängets höjd 60 mm. Cabochonslipad sten 40 x 30 mm. Total vikt ca 56 gram.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson
    Gemmolog, värderare

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 600
    247 EUR
    279 USD

    Budhistorik (15 bud)
    811 feb 2018 18:062600SEK
    711 feb 2018 17:562400SEK
    6A11 feb 2018 17:562200SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes