Arne Jones E1299

Bengt Liljedahl

(Sverige, Född 1932)
Bengt Liljedahl
(Sverige, Född 1932)

BENGT LILJEDAHL, Collier, sterlingsilver med grön sten.

Stämplad BUL, Bengt Liljedahl. Stockholm 1977. Stavlänkar med ring, längd ca 45 mm. Total längd 55 cm. Hängets höjd 60 mm. Cabochonslipad sten 40 x 30 mm. Total vikt ca 56 gram.

Bruksslitage.

Klubbat pris
2 600
247
282
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
8
11 feb 2018 18:06
2 600 SEK
11 feb 2018 17:56
2 400 SEK
11 feb 2018 17:56
2 200 SEK
11 feb 2018 17:56
2 200 SEK
10 feb 2018 9:22
2 000 SEK
10 feb 2018 9:21
1 900 SEK
10 feb 2018 9:21
1 900 SEK
10 feb 2018 9:21
1 800 SEK
10 feb 2018 9:21
1 700 SEK
9 feb 2018 6:29
1 600 SEK
6 feb 2018 20:33
1 500 SEK
3 feb 2018 15:09
800 SEK
3 feb 2018 13:44
750 SEK
2 feb 2018 22:48
700 SEK
2 feb 2018 21:15
500 SEK

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06