TEGLASHÅLLARE, 2 st, den ena av Ivan Saltykov, Moskva 1889, den andra utan mästarstämpel, Moskva 1908-17.

Den ena med graverad, kyrillisk text ("Peite na zdorovje") och invändig förgyllning, den andra med graverade blomster.
Höjd inkl hänkel 8 och ca 10 cm. Totalvikt 169 g.

Bucklor. Sliten förgyllning.

Klubbat pris
200
2 254
209
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (5 bud)
23 jan 2018 10:15
200 EUR
23 jan 2018 0:04
45 EUR
22 jan 2018 21:44
40 EUR
22 jan 2018 19:43
35 EUR
22 jan 2018 16:22
30 EUR